TOMTOP deneyimleri

TOMTOP artık teknoloji hayranları arasında tanınmış bir tedarikçidir. Çinli şirket 2004 yılından beri piyasada faaliyet göstermektedir. Ağırlıklı olarak günlük kullanıma yönelik ürünler sunulmaktadır. Aynı zamanda ev ve bahçe eşyaları, teknik aksesuarlar ve çeşitli basılı malzemeler. Aşağıda, size teklifle ilgili hangi TOMTOP deneyimlerini yaşadığımızı ve sağlayıcı hakkında bilmeniz gerekenleri göstereceğiz.

Kısaca en önemli gerçekler

 • TOMTOP 2004 yılında kurulmuştur ve hem perakendeci hem de toptancı olarak faaliyet göstermektedir
 • Mağazanın portföyünde video oyunları, bilgisayar aksesuarları, cep telefonu aksesuarları, giyim, mücevher, RC modelleri ve daha fazlası gibi kategorilerden sayısız ürün bulunmaktadır.
 • 3D Printerlar, baskı kalemleri, yazıcı aksesuarları, modül kartları ve yazıcı filamenti mevcut
 • Ödemelerin işlenmesi için TOMTOP, diğerlerinin yanı sıra PayPal, kredi kartları veya banka havalesi sunmaktadır.
 • Almanya deposundan sevk edildiğinde genellikle üç ila sekiz iş günü içinde teslimat

TOMTOP: Ürün seçimi

TOMTOP ‘taki ürün yelpazesi son derece geniştir. Mağazada cep telefonu aksesuarları, kameralar ve fotoğraf aksesuarları, spor ve outdoor, oyuncaklar ve hobiler veya giyim ve mücevher gibi kategorilerde sayısız ürün bulunmaktadır. Ayrıca ev ve bahçe için aletler, makaleler, video ve ses ekipmanları, bilgisayarlar ve akıllı cihazlar da bulacaksınız. Tanınmış markaların ürünlerinin burada bulunabileceğini bilmek güzel. Diğerlerinin yanı sıra, örneğin Lenovo veya Xiaomi.

3D baskı ve TOMTOP

300'den fazla farklı ürüne sahip olan mağaza, TOMTOP deneyimimize göre 3D baskı alanında gerçekten iyi bir konuma sahip. Tedarikçi bir yandan eksiksiz 3D Printer sağlıyor. Öte yandan, burada 3D Printerveya bireysel yazıcı parçaları da bulabilirsiniz. Komple 3D 3D Printer alanında Reality 3D Ender-3 V2 veya Artillery Sidewinder-X2 gibi 75'ten fazla makale bulacaksınız.

Filamentler için kırmızı, siyah veya altın gibi çok çeşitli renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Çizim tabletleri için pasif kalemler de mevcuttur ve çeşitli seçenekler yardımıyla yazıları isteğinize göre kolayca sıralayabilirsiniz. Yazıcı parçaları alanında, diğer şeylerin yanı sıra lazer modülleri, baskı yüzeyleri, kılavuz taşıyıcılar veya soğutucular arasından seçim yapabilirsiniz.

TOMTOP'ta ödeme yöntemleri

TOMTOP deneyimimize göre, mağaza ödeme seçenekleri söz konusu olduğunda Avrupalı rakiplerinden hiçbir şekilde aşağı kalmıyor. Burada saygın ve denenmiş ve test edilmiş ödeme yöntemlerine güvenebilir ve örneğin popüler PayPal eWallet'a geri dönebilirsiniz. Alternatif olarak, mağaza anında banka havalesi, kredi kartı veya banka havalesi yoluyla ödeme imkanı sunmaktadır. Burada bizim önerimiz açıkça elektronik ödeme yöntemleridir. Bunlar siparişinizi işleme koymanın en hızlı yollarıdır, bu nedenle genellikle en kısa nakliye süresine katlanmanız gerekecektir.

TOMTOP: Nakliye, gümrük ve teslimat süreleri

İyi haber: Almanya'ya vereceğiniz birçok sipariş için kargo ücretinden tasarruf edebilirsiniz. Sipariş işlemi sırasında, kargo ücretlerinin tahsil edilip edilmediğini doğrudan kontrol edebilirsiniz. Mallarınız bir Alman deposundan geliyorsa, normalde Almanya'ya teslimat için nakliye masrafları konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, Almanya'daki bir depodan teslimat için üç ila sekiz iş günü arasında en kısa teslimat süresi de beklenebilir. Teslimat, nakliye hizmeti sağlayıcısı DHL ile gerçekleşir. Sevkiyat Çin deposundan yapılırsa, hava postası ile gerçekleştirilir. Bu durumda, Almanya'ya teslimat için yaklaşık 7 ila 15 iş günü beklemeniz gerekir.

Elbette, gümrük vergilerinin dikkate alınması gerekip gerekmediği sorusunun genel bir cevabı yoktur. Yetkili gümrük idarenizin yönetmeliklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

TOMTOP'un avantajları ve dezavantajları

Avantajlar

 • 3D Printer, filament ve yazıcı parçaları mevcut
 • Diğerlerinin yanı sıra PayPal ile ödemeler mümkün
 • Lenovo veya Xiaomi gibi tanınmış markaların ürünleri
 • TOMTOP ‘un Almanya'da kendi deposu var
 • Sürekli olarak sağlanan indirimler veya avantajlar

Dezavantajlar

 • Nakliye süreleri büyük ölçüde ilgili depoya bağlıdır
 • Web sitesinin kötü Almanca çevirisi

Sonuç

TOMTOP artık Çin'in tanınmış ve deneyimli bir tedarikçisidir. Şirket 2004 yılından bu yana online perakendeci olarak faaliyet göstermekte ve on binlerce üründen oluşan bir portföy sunmaktadır. Bunların 300'den fazlası şu anda 3D baskı ile ilgili ürün kategorilerinden oluşuyor. Dolayısıyla, teklifin etrafındaki hizmetin geri kalanı gibi seçim de doğrudur. Ödemeler için, saygın ödeme yöntemlerine başvurabilirsiniz ve bir Alman deposu sayesinde, nakliye de bazı durumlarda hoş bir şekilde hızlıdır. Kötü çeviri nedeniyle web sitesinin birçok bölümünün anlaşılmasının oldukça zor olması biraz utanç verici. Bununla birlikte, hiçbir netlik yoksa, müşteri desteği etkili ve yetkin bir şekilde yardımcı olacaktır.

TOMTOP hakkında sıkça sorulan sorular

TOMTOP hakkında hala sorularınız varsa, lütfen bu bölüme daha yakından bakın. Diğer sorularınızı yazmaktan çekinmeyin, onları da burada yanıtlayacağım.

Dileyenler siparişlerini vermek için TOMTOP kullanabilirler. Uygulamadaki işlev yelpazesi masaüstündeki teklifle aynıdır. Uygulama, iOS ve Android işletim sistemlerine sahip tüm son cihazlar için indirilebilir bir sürüm olarak mevcuttur.

TOMTOP ‘ta iade genellikle sorunsuz bir şekilde mümkündür. Ancak, bu durum şirketin destek ekibine önceden bildirilmelidir. Bu daha sonra iade için gerekli tüm bilgileri sağlar ve sorular için bir irtibat noktası görevi görür.

TOMTOP saygın bir 3D baskı mağazasıdır. Tedarikçi neredeyse 20 yıldır piyasada faaliyet gösteriyor ve şu anda Almanya'da kendi deposunu bile işletiyor. Ayrıca, müşteriler PayPal, anında banka havalesi veya klasik banka havalesi gibi saygın ödeme seçeneklerinden yararlanabilirler.