3D Yazıcı Mağazaları

Bir 3D yazıcı, 3D baskı filamenti veya 3D baskı yazılımı satın almak istiyorsunuz ve tam olarak nereden ne alacağınızı bilmiyor musunuz? Bu sayfada, ilgili tüm 3D yazıcı mağazalarını listeleyeceğim ve örneğin nakliye masraflarından nasıl tasarruf edebileceğiniz veya sizin için hangi kupon kodlarına sahip oldukları konusunda bazı ipuçları ve püf noktaları vereceğim.

Şimdi size kendimin de sıklıkla alet, aksesuar, malzeme ve hatta 3D yazıcı siparişi verdiğim şirketlerin listesini göstereceğim.

Banggood

Uzak Doğu'nun tanınmış perakendecilerinden biri de Banggood'dur. Hızlı ve şimdiye kadar gümrüksüz teslimatın yanı sıra Banggood, TOMTOP'a benzer bir ürün yelpazesi sunuyor. Burada çoğunlukla havya gibi elektronik aksesuarlar için alışveriş yapıyoruz ve muhtemelen mini drone gibi küçük araçlar indirime girdiğinde de doğru zamanda uğruyoruz. Bu bizim felaketimiz olacak 😉

Banggood incelememi burada bulabilirsiniz: Banggood deneyimleri

Sizin için bir 3D yazıcı mağazası olarak Amazon

3D Yazıcı Mağazası Amazon

En büyük çevrimiçi perakendeci olan Amazon, elbette kafasına düşmedi ve bir süredir 3D yazıcılar, 3D baskı aksesuarları ve malzemeleri için teklifler verdi. Ancak sipariş verirken, Marketplace bayilerinden gelen tekliflerin Çin'den mi yoksa Avrupa'dan mı geldiğine daha yakından bakın. Çin'den geliyorlarsa ve teslimat süresi çok uzun görünüyorsa, Çinli satıcılardan (aşağıda) birinden sipariş vermek mali açıdan daha faydalı olabilir. Karşılaştırma burada yardımcı olur 🙂

En son fırsatlardan bazılarına“Amazon Fırsatları” yazısından göz atabilirsiniz:En İyi 3D Baskı Fırsatları” veya doğrudan şu adrese gidin

Amazon'da 3D yazıcı tekliflerini bulun

Aliexpress – Gözlerinizi açık tutun ve iyi fiyatlar elde edin

3D Yazıcı Mağazası AliExpress

AliExpress, kurucusu Jack Ma'nın AliBaba Group'unun Almanya'daki en tanınmış temsilcisidir. (Eğlenceli Bilgi: Jack Ma, AliBaba'dan önceki hayatında İngilizce öğretmeniydi ve internet hakkında hiçbir şey bilmiyordu). Burada, Çin'den şirketler ürünlerini AliExpress aracılığıyla sunuyor. Sağlayıcılar arasında kesinlikle kara koyunlar da vardır. Ancak, AliExpress sorun olduğunda yanıt vermekte yavaş davranmıyor. Kırık mallar alırsanız veya hiç mal almazsanız, şikayet etmelisiniz. Neredeyse tüm durumlarda, haklı olduğunuz kanıtlanacak ve tüccar bir şekilde size uyum sağlamak zorunda kalacaktır. (Eğlenceli Bilgi II: Bunun nedeni, şirket kurulduktan sonraki ilk birkaç yıl içinde, AliExpress'teki kara koyun imajının medyada dolaşması ve bu nedenle Jack Ma'nın etrafındaki ekibin tepki vermek zorunda kalmasıdır – biz müşteriler için iyi!)

Aliexpress'te 3D Yazıcı Tekliflerini Bulun

Detaylı incelememi aşağıda bulabilirsiniz: AliExpress deneyimleri

TOMTOP

Banggood ‘a ek olarak, Çin'den gelen diğer perakendeciler de son yıllarda kendilerini kanıtladılar ve şimdi Gearbest ile benzer şekilde derin ve geniş bir ürün yelpazesi sunuyorlar. Buna TOMTOP da dahildir. TOMTOP 2004 yılında kuruldu ve kendi itirafına göre, çok iyi derecelendirmelere sahip bir perakendeci olduğu Alibaba gibi platformlara nispeten hızlı bir şekilde yayıldı.

TOMTOP ‘u ilk olarak 2018'de kullandık ve o zamandan beri elektrikli katlanır bisikletler gibi daha büyük paketler sipariş ettik. Gümrük ücreti olmadan hızlı sevkiyatı gerçekten çok beğendik ve katlanır bisikletle ilgili sorun yaşadığımızda müşteri hizmetleri de çok yardımcı oldu.

TOMTOP testimi burada bulabilirsiniz: TOMTOP deneyimleri

OTTO

Hamburg'dan eski güzel Otto posta siparişi şirketi. Quelle'den farklı olarak, dijital dönüşümü başardılar (BS bingo ;)) ve şimdi 3D Printer da sunuyorlar. Kasım 2020 itibariyle, ürün yelpazesi yönetilebilir durumda ve dört yazıcının yanı sıra filament için bir teklif içeriyor.

Şu anda sunulan yazıcılar Dremel'in yanı sıra Bresser'e ait ve hepsi kapalı bir kurulum alanı sunuyor. Otto güvenilirdir ve doğrudan yan kuruluşu Hermes aracılığıyla teslimat yapar. Otto'nun en büyük avantajı kesinlikle düşük gelirli ailelerin de 3D Printererişimini sağlayan taksitli ödeme.

geekbuying – Daha iyi Gearbest

Geekbuying uzun zamandır radarımda değildi, ancak zamanla giderek daha iyi 3D baskı tekliflerini fark ettim, bu yüzden test olarak filament sipariş ettim. Teslimat ve ayrıca bir destek talebi hızlı bir şekilde işleme alındı ve bu arada geekbuying'i Gearbest'in önünde görüyorum, ancak bu şu anda çok zor olmasa da, ne yazık ki itiraf etmeliyim.

Geekbuying ile ilgili detaylı araştırmamı şu adreste bulabilirsiniz: geekbuying experiences

Gearbest diğer şeylerin yanı sıra 3D yazıcılar da sunuyor – Kelepir avcıları ve sabırlı insanlar için

Muhtemelen Gearbest ile birden fazla kez “karşılaşmışsınızdır”. Sık sık 3D yazıcılarımı ve ayrıca bir yerlerde görmüş olmanız gereken Xiaomi robot elektrikli süpürge gibi diğer aletleri oradan sipariş ediyorum. Sabırlı olmalı ve teslimat için 14 gün beklemelisiniz. Ancak paketlerinizin nerede olduğunu görmek istiyorsanız, Gearbest'in kendisi en iyi takip kaynaklarını sunmuyor. Gearbest takip sayfasına göz atabilir ve daha fazla bilgi almak için bağlantılı sayfaları kullanabilirsiniz.

Güncelleme 2022: Gearbest'i artık tavsiye edemiyorum ve zamanla mağazaya olan tüm bağlantıları kaldıracağım. Bir yandan sipariş edilen malları almadım, diğer yandan kuponlar bir noktada iptal edildi çünkü teslimatlar çok uzun sürdü. Onları yeniden etkinleştirmek için hala bir olasılık yok. Arkadaşlarımın kupon şeklindeki doğum günü hediyeleri. Ve: Bir satış ortağı olarak ben de komisyonumu alamadım. Yani, kaçınmak daha iyi.