En İyi Octoprint Web Kameraları ve Kameralar 2022

Octoprint, birçok 3D baskı hayranı tarafından takdir edilen bir yazılımdır. Bu, baskı süreçlerini uzaktan izlemeyi ve hatta bağlı bir kamera veya web kamerası ile hızlandırılmış kayıtlar oluşturmayı mümkün kılar. Aşağıda size en iyi Octoprint web kameralarını ve fotoğraf makinelerini gösteriyoruz ve ayrıca nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylüyoruz.

Kısaca en önemli gerçekler

 • Octoprint programı ile 3D baskı süreçleri rahatlıkla izlenebiliyor ve örneğin bir web kamerası kullanılarak hızlandırılmış kayıtlar yapılabiliyor.
 • Çok sayıda farklı kamera ve web kamerası Octoprint ile kullanım için uygundur
 • Bütçe, görüntülerin ve videoların çözünürlüğü veya özel özellikler gibi kriterler, farklı ürünleri karşılaştırmak için önemlidir.

Octoprint için en iyi web kameraları ve fotoğraf makineleri

En iyi Octoprint web kameralarını ve fotoğraf makinelerini seçmek söz konusu olduğunda, kağıt üzerinde birçok farklı seçenek vardır. Hangi cihazların bizim gözümüzde en tavsiye edilebilir olduğunu buradaki tablomuzda görebilirsiniz.

YerİsimÜretici firmaMaksimum video çözünürlüğüÖzel özelliklerDükkana*
1Logitech C270Logitech720pArka plan gürültü filtreleme, geniş aksesuar yelpazesiburaya tıklayın
2Raspberry Pi Kamera Modülü V2Raspberry Pi Vakfı1080pKüçük kamera boyutu, doğrudan Raspberry Pi kartına bağlantıburaya tıklayın
3Logitech C920Logitech1080pOtomatik odaklama, pozlama telafisi, stereo sesburaya tıklayın
4Razer KiyoRazer1080pHalka aydınlatma, hassas otomatik odaklamaburaya tıklayın
5Microsoft LifeCam HD-3000Microsoft720p16:9 format, TrueColor teknolojisiburaya tıklayın

Octoprint için en iyi web kamerası/kamera: Raspberry Pi Kamera Modülü V2

Raspberry Pi Camera V2 kesinlikle göze çarpmaz, ancak tamamen verimli ve güçlüdür. 1080p çözünürlüğe sahip kamera, keskin görüntüler ve baskı sürecinin en iyi şekilde izlenmesini sağlar. Ayrıca hızlandırılmış kayıtları dört gözle bekleyebilir, hareket vektörleriyle videolar oluşturabilir veya bölümlere ayrılmış bir video oluşturabilirsiniz.

Genel bilgi:

 • Adı: Raspberry Pi Kamera Modülü V2
 • Üretici: Raspberry Pi Foundation
 • Çözünürlük (video): 1080p
 • Kare hızı (FPS): 30
 • Çözünürlük (fotoğraf): 3280 x 2464
 • Özel özellikler: Zaman atlamalı kayıtlar, doğrudan Raspberry Pi kartına bağlantı mümkün, son derece küçük kamera boyutu

Octoprint için en ucuz web kamerası/kamera: Logitech C270

Octoprint için en iyi ve en ucuz kamera Logitech C270'tir. Fiyat-performans oranı bu cihazda en iyisidir ve bu web kamerası ile size çok şey sunar. Video kalitesi 720p ile HD seviyesinde ve kamera ayrıca pozlama düzeltme ve gürültü azaltma özellikleri de sunuyor. Özellikle bir Rasperry Pi ile bağlantılı olarak bu kamerayı kolayca çalıştırabilirsiniz.

Genel bilgi:

 • Adı: Logitech C270 HD Web Kamerası
 • Üretici: Logitech
 • Çözünürlük (video): 720p
 • Kare hızı (FPS): 30
 • Çözünürlük (fotoğraf): 1280 x 720
 • Özel özellikler: Gürültü azaltma özelliğine sahip entegre mikrofon, aydınlatma koşullarına göre otomatik ayarlama, rahat bağlantı için evrensel montaj aparatı

Octoprint için en iyi premium kamera/web kamerası: Razer Kiyo

Razer Kiyo, aslında yayıncılıkta kullanılmak üzere geliştirilmiş gerçek bir premium web kamerasıdır. Buna göre, bu kamera yüksek kalitededir. Kademeli olarak ayarlanabilen halka aydınlatması özellikle karakteristiktir. Ancak dış cephenin arkasında da çok şey var. Videolar 30 FPS'de 1080p'ye kadar kaydedilir, ayrıca Razer otomatik odaklama sunar ve tripod bağlantısı sayesinde çeşitli tripodlara rahatça takılabilir.

Genel bilgi:

 • Adı: Kiyo
 • Üretici: Razer Inc.
 • Çözünürlük (video): 1080p
 • Kare hızı (FPS): 30
 • Çözünürlük (fotoğraf): 4 megapiksel
 • Özel özellikler: Otomatik odaklama, kademeli ayarlı halka aydınlatma, esnek tripod bağlantısı

Octoprint özellikli kameralar veya web kameraları için seçim kriterleri

Kameraları ve web kameralarını değerlendirirken, doğal olarak çeşitli seçim kriterleri rol oynar. Elbette en önemli şey Octoprint ile uyumluluktur. Elbette videoların ve görüntülerin çözünürlüğüne, kendi bütçenize ve cihazların olası özelliklerine de odaklanın.

Octoprint ile Uyumluluk

Tabii ki: Sıralamamızda rol oynayabilmesi için ilgili kamera veya web kamerası Octoprint ile uyumlu olmalıdır. Raspberry kamera bu konuda özellikle başarılıdır. Bu, Octoprint sistemiyle neredeyse kusursuz bir şekilde işbirliği yapıyor. Bununla birlikte, uygulama Windows veya Linux altında da kullanılabildiği için yine de çoğu cihazla uyumludur.

Videolar ve görüntüler için çözünürlük

Kameralar arasında çözünürlük açısından önemli farklar vardır. Bu hem video kaydı hem de fotoğraf çekimi için geçerlidir. Daha yeni cihazlarla 1080p'ye kadar kayıt yapmak genellikle mümkündür, böylece kolayca HD kayıtlar oluşturabilirsiniz. Ancak en iyi durumda, çözünürlükleri ayarlayabilir ve böylece kare hızıyla da “oynayabilirsiniz”.

İstenen çözünürlük söz konusu olduğunda, zevkler genellikle büyük ölçüde farklılık gösterir ve ilgili gereksinimlere bağlıdır. Güzel bir hızlandırılmış video veya benzer bir şey oluşturmak istiyorsanız, çözünürlüğün mümkün olduğunca yüksek olduğundan emin olmalısınız. Octoprint ile yalnızca baskı süreçlerini izlemek istiyorsanız, muhtemelen burada birkaç tavizi kabul edebilirsiniz.

Bütçe

Hayatta sıklıkla olduğu gibi, fiyat ve kişinin kendi bütçesi değerlendirmede öncelikli bir rol oynamaktadır. Elbette kalitenin belli bir bedeli vardır. Ancak bunun sonsuz olması gerekmez. Teknik açıdan iyi ve güçlü cihazların bir servete mal olması gerekmez. Bir fiyat karşılaştırması kesinlikle faydalı olacaktır.

Özel özellikler

Bireysel birimlerin etrafında bol miktarda özel özellik bulunabilir. Örneğin birçok web kamerası, her seferinde keskin görüntüler sağlayan otomatik odaklama özelliğine sahiptir. Diğer cihazlar otomatik bir ışık dengesine dayanır ve ardından ışığı sizin ve çekimleriniz için düzenler. Kullanım için diğer gerekliliklere de dikkat edilmesi tavsiye edilir. Örneğin bazı kameralar bir tripod gerektirirken, web kameraları bir montaj aparatı ile donatılmıştır. Burada, kamerayı ilgili cihazdan kolayca çıkarıp çıkaramayacağınızı tekrar kontrol etmelisiniz.

Octoprint web kameraları ve fotoğraf makineleri hakkında sıkça sorulan sorular

Konuyla ilgili sorularınızı bana göndermekten çekinmeyin, ben de burada herkes için yanıtlayayım.

Octoprint piyasadaki neredeyse tüm web kameralarına bağlanabilir. Sistem özellikle Raspberry'nin kamerasıyla iyi bir uyum sağlıyor. Ancak uygulama Logitech veya diğer üreticilerin kameralarıyla da uyumludur.

3D baskı genellikle çok zaman alır ve normalde baskı sürecinde sürekli olarak takip edilemez. Octoprint ve bir web kamerası ile tam olarak bu mümkün. İstediğiniz zaman mevcut baskınıza bakabilir ve hatta üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca yaratıcı videolar oluşturabilir ve örneğin baskı sürecini hızlandırılmış video olarak kaydedebilirsiniz.

Octoprint özellikle Raspberry Pi ile çok iyi bir şekilde kullanılabilir. Ancak bu zorunlu bir gereklilik değildir.

Octoprint ile birden fazla web kamerası kullanmak mümkündür. Bu şekilde, örneğin baskınızın farklı perspektiflerden fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ancak bunun için uygun bir eklentiye ihtiyacınız var.