En İyi Çikolata 3D Yazıcıları 2023

Çikolatalı 3D yazıcılar etkileyici ve aynı zamanda lezzetli. Burada tamamen kendi tercihlerinize göre tasarlanabilen sıvılaştırılmış çikolatadan lezzetli kreasyonlar kolayca yapılır. Aşağıda size hangi çikolatalı 3D yazıcıların önerildiğini ve bu özel baskı biçimi hakkında bilmeniz gerekenleri gösteriyoruz.

Kısaca en önemli gerçekler

 • Bir çikolata 3D yazıcısı ile etkileyici ve lezzetli sanat eserleri yaratabilirsiniz.
 • Makineye bağlı olarak klasik sütlü çikolata, renkli çikolata veya badem ezmesi gibi farklı çikolata türleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • En iyi cihazı seçerken, kurulum alanı, bütçeniz, baskı hızı veya özel özellikler gibi çeşitli kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

En iyi çikolata 3D yazıcıları

Şimdiye kadar, piyasadaki çikolata 3D yazıcılarının seçimi hala yönetilebilir durumda. Ancak iyi haber şu ki, hem yeni başlayanlar hem de profesyonel bir cihaz arayanlar aradıklarını bulabilirler. En iyi çikolatalı 3D yazıcıları burada genel bakışımızda görebilirsiniz.

YerİsimÜretici firmaKurulum alanıÇikolata çeşitleriÖzel özelliklerdükkana*
1Procusini 5.0Procusini150 x 250 x 100mmChoco Dark, Pembe, Beyaz, Badem Ezmesi, MaviŞablon kütüphanesinde 1.000'den fazla nesne, geniş yapı alanı, Procusini Club'a ücretsiz erişim, sürekli yüksek baskı hızı buraya tıklayın
2mycusini 2.0mycusini90 x 90 x 46 mmKoyu, Beyaz, Pembe, Yeşil, Sarı, Mavi, Koyu Vegan, Choco Milk1.000'den fazla nesne içeren şablon kütüphanesi, entegre aydınlatma, mycusini Club'a ücretsiz erişim buraya tıklayın

Çikolata hayranları için en iyi profesyonel 3D yazıcı: Procusini

Bizim gözümüzde çikolata hayranları için en iyi profesyonel 3D yazıcı Procusini'dir. Cihaz, geniş bir baskı aralığı ve 50 mm/s'lik hızlı bir işleme ile ikna edebilir. Bu, bu çikolata yazıcısının yüksek yüklerle başa çıkabileceği ve ayrıca farklı çikolata türleri seçeneği sunduğu anlamına gelir.

Genel bilgi:

 • İsim: Procusini 5.0
 • Üretici: Procusini
 • Baskı alanı: 150 x 250 x 100mm
 • Çikolata çeşitleri: Choco Dark, Pembe, Beyaz, Badem Ezmesi, Mavi
 • Özel özellikler: Şablon kütüphanesinde 1.000'den fazla nesne, geniş yapı alanı, Procusini Club'a ücretsiz erişim, sürekli yüksek baskı hızı.
 • Avantajlar: Yüksek baskı hızı, profesyonel mutfaklar için optimum düzeyde uygun, geniş kurulum alanı
 • Dezavantajlar: Yüksek fiyat

Ev için en iyi çikolata 3D Printer: mycusini 2.0

Kendi dört duvarınız için kompakt bir çözüm mycusini 2.0'dır. Kullanımı kolaydır ve 1.000'den fazla nesne içeren kapsamlı bir şablon kütüphanesine erişim sunar. Ayrıca, sadece yaklaşık dört kilogram ağırlığında olan cihazın temizlenmesi de kolaydır. Burada da çok çeşitli çikolata türleri arasından seçim yapabilirsiniz, ancak profesyonel makineye kıyasla biraz daha küçük bir kurulum alanını kabul etmeniz gerekir.

Genel bilgi:

 • İsim: mycusini 2.0
 • Üretici: mycusini
 • Baskı alanı: 90 x 90 x 46mm
 • Çikolata çeşitleri: Bitter, Beyaz, Pembe, Yeşil, Sarı, Mavi, Dark Vegan, Choco Milk
 • Özel özellikler: 1.000'den fazla nesne içeren şablon kütüphanesi, entegre aydınlatma, mycusini Club'a ücretsiz erişim
 • Avantajlar: Basit kullanım, kolay kullanım ve temizlik, ev kullanımı için idealdir.
 • Dezavantajlar: Küçük kurulum alanı

Çikolata 3D Printer nedir?

Çikolata 3D Printer, özel bir 3D Printertürüdür. Bu cihazlar her zamanki gibi kreasyon yapmak için plastik kullanmak yerine çikolata kullanıyor. Bu önce sıvılaştırılır ve daha sonra sertleştirme için istenen forma getirilir. Çikolata yazıcılar, çeşitli renk ve şekillerde çok sayıda farklı nesne oluşturmak için kullanılabilir.

Çikolatanın 3D baskısı nasıl çalışır?

Prensip olarak, çikolatanın 3D baskısı Fused Deposition Modeling (FDM) benzer şekilde çalışır. Bu durumda, başlangıç malzemesi olarak bir filament, yani plastik bir tel kullanılır. Bu, bir ekstrüderden Hotend olarak adlandırılan yere itilir ve eritilir. Çikolata da baskıların üretimi için önce eritilir ve daha sonra baskı için katılaştırılır. Hem FDM baskılar hem de çikolata baskılar için önemlidir: İlk katman mükemmel bir şekilde yapışmalıdır. Bunun için yazıcınızın kartuşunda yeterli miktarda çikolata olması ve sürekli akabilmesi önemlidir.

Çikolata 3D yazıcıları için seçim kriterleri

Doğru çikolata 3D yazıcısının seçiminde çeşitli kriterler rol oynar. Aşağıda, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangi hususun ne zaman önemli olduğunu gösteriyoruz.

Kurulum alanı ve hızı

Kurulum alanı ve yapım hızı kesinlikle tüm müşterilerin ilgisini çekmektedir, ancak özellikle profesyonel kullanıcılar elbette buraya yakından bakmalıdır. İnşaat alanı, yaratıcı düşüncelerinize her türlü özgürlüğü tanıyacak kadar geniş olmalıdır. Eserinizi çok uzun süre beklemek zorunda kalmamak için, yapım hızının yeterince yüksek olduğundan da emin olmalısınız.

Çikolata çeşitleri

Uzun vadede, kreasyonlarınız için sadece “klasik” çikolata kullanmak biraz sıkıcı olabilir. Ne elde etmek istediğinize bağlı olarak, tat ve görsel vurgular yaratmak için diğer çikolata türlerini kullanabilirsiniz. Mycusini veya Procusini ile çeşitli çikolata türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Gerçekten stres atmak için ideal.

Bütçe

Bütçe elbette doğru 3D yazıcıyı seçmede belirleyici bir faktördür. Kendi mutfağınızda kullanmak için aletler bir servete mal olmak zorunda değildir ve genellikle birkaç yüz Euro'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilir. Yazıcıyı profesyonel bir mutfakta kullanmak istiyorsanız, 3.000 ila 5.000 Euro arasındaki maliyetleri hesaba katmanız gerekir.

Özel özellikler

Bireysel çikolata 3D yazıcıları genellikle bireysel özel özelliklerle donatılmıştır. Buna, örneğin pozlamalar veya baskı örnekleri içeren kütüphanelere erişim vb. dahildir. Ayrıca, ilgili çikolata kartuşunun ne kadar büyük olduğunu ve ihtiyaçlarınız için yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

3D baskı için olası çikolata türleri

3D baskı ile klasik bitter çikolataya hiçbir şekilde bağlı kalmazsınız. Özellikle yaratıcı nesneler oluşturmak için çeşitli başka yollara başvurabilirsiniz. Örneğin yeşil veya pembe çikolata gibi. Ancak yazıcıda beyaz çikolata ve hatta badem ezmesi de kullanılabilir.

Çikolata için 3D Printer profesyonel mutfaklarda da kullanılabilir mi?

Çikolata 3D Printer profesyonel mutfaklarda da iyi bir yer buluyor. Bununla birlikte, her cihazın bu uygulama alanı için eşit derecede uygun olmadığını unutmamak önemlidir. Profesyonel mutfaklar genellikle büyük bir zaman baskısı altındadır, bu nedenle baskı hızı özellikle önemlidir. Ancak Procusini gibi cihazlar burada 50 mm/s'ye kadar yeterli hız sunmaktadır. Ayrıca, baskı işlemleri mümkün olduğunca az ayarla başlatılabilmeli ve ardından hatasız bir şekilde bağımsız olarak çalışabilmelidir. Bu, diğer birkaç şeyi yapmak için yeterli zaman bırakır.

Çikolata 3D Printer kimler için uygundur?

Çikolatalı 3D Printer da birçok kişi için aynı derecede ilgi çekicidir. Bir yandan, profesyonel cihazlar profesyonel mutfaklarda kullanılabilir ve böylece örneğin bir kafedeki tabaklarda gerçek göz alıcılar sağlayabilir. Ancak daha küçük cihazlar da özel ev kullanımı için harika bir ektir ve doğum günleri ve tatiller için veya sadece arada lezzetli bir değişiklik vaat eder.

Sonuç: Marvel ve keyfini çıkarın

Bir çikolata 3D yazıcısı ile tabağınıza her zaman yeni bir soluk getirebilirsiniz. Makineler, her ziyaretçiyi hayranlık içinde bırakacak şekilde etkileyici bir hassasiyetle ince ikramlar basmaktadır. Hepsinden iyisi, bir ev aleti için cüzdanınızı çok fazla açmanıza gerek yok. Ancak gözünüzü biraz daha yükseğe dikip gerçek bir profesyonel cihaza da yatırım yapabilirsiniz. Bunlardan biriyle çok daha yüksek hızda baskı yapabilirsiniz, ancak mutfağınızda da biraz daha fazla yer açmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular Çikolata 3D Yazıcılar

Çikolata 3D yazıcılarla ilgili sorularınızı bana göndermekten çekinmeyin, ben de burada herkes için yanıtlayayım.

3D Printer ile kendi karışımlarınızı oluşturmanız sadece sınırlı ölçüde mümkündür. Çikolata, makineye bağlı olarak uygun bir formda olmalıdır, ancak yazıcının ilgili kartuşunda kısmen karıştırılabilir.

Elbette 3D Printerçikolata ile doldurmanın maliyetleri hakkında genel bir açıklama yapmak mümkün değil. Bunlar sağlayıcıdan sağlayıcıya değişir. Bununla birlikte, genel bir kural olarak, 100 g dolum malzemesinin fiyatı yaklaşık dört ila beş avrodur.

Çikolata 3D yazıcıların fiyatları cihazdan cihaza değişir ve her şeyden önce istenen uygulama alanına bağlıdır. Ev kullanımı için cihazlar yaklaşık 500 ila 600 avroya temin edilebilir. Profesyonel üniteler genellikle 3.000 ila 5.000 avro arasındadır.

Bir mycusini satın alındığında, alıcılar otomatik olarak mycusini kulübünün üyesi olurlar. Bu, yazıcı aracılığıyla kendi 3D dosyalarınıza, 1.000'den fazla şablon içeren şablon kütüphanesine, çeşitli karakterlere veya güncellemelere doğrudan erişim sağlar. Ayrıca, kendi çizimlerinizi serbest elle gerçekleştirmeniz ve bunları bastırmanız da mümkündür.